субота, 31 жовтня 2015 р.

Урок математики 9 клас "Відсоткові розрахунки" (метод кейсів)

Дата:  ________року
Тема уроку: «Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків»

Мета: 
навчальна:  формувати в учнів уміння та навички розв’язувати задачі на відсотки, навчати учнів практичному застосуванню вивчених алгоритмів  для розв'язання задач бізнесового та фінансового змісту;
розвиваюча: розвивати навички раціональних обчислень, логічне мислення, кмітливість, творчі здібності (вміння самостійно конструювати задачі фінансового змісту);
виховна: виховувати відповідальність, взаємодопомогу; ділову активність; вміння працювати в команді і приймати раціональне рішення; патріотизм

Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, екран, дошка, таблиця, кейси із завданнями
Відео - як користуватися презентацією:



Хід уроку.
Слайд 1, 2
1.     Організаційний етап (3 хв.)
 Повідомлення теми та мети уроку
Слайд 3











Слайди 10-14
2. Актуалізація опорних знань (2 хв. +10 хв.)
Перевірка домашнього завдання (перегляд виконання в зошитах), вислуховую запитання.
№633
р= 14%, n=2 ? An=6498 грн.
А0=An/(1+p/100)n=6498/(1+14/100)2=6498/(1.14)2=6498/1.2996= 5000 (грн.)
Відповідь: 5000 грн.
№644
Х=(3+7+2+1+3+7+7+5+7+2+3+4+1+2+6+7+7+4+5+7+7+4+2+
+1+3)/30=3,57
Розв’язуємо задачі з екрану
1. У сплаві 5% олова. Визначте, скільки кілограмів олова  міститься в 40 кг сплаву.
І спосіб: 40 кг – 100 %
Х кг – 5 %, тоді х = (40*5)/100=200/100= 2 (кг) олова
ІІ спосіб:
40*0,05=2 (кг) олова
2. Товар коштував 140 грн. Потім його ціна збільшилася на  35 грн. На скільки відсотків підвищилася ціна товару?
І спосіб: Нехай
140 грн. – 100 %
35 грн. – х %,
Тоді х = (35*100)/140= =3500/140= 25 %
ІІ спосіб:
Відсоткове відношення двох чисел
35/140=0,25=25 %

3.Пшеницею засіяно 10% поля, що становить 20 га. 
Знайдіть площу поля.
Знаходження числа за його відсотками
20:0,1 = 200 (га)
4. Знайди 40% від 40% числа 160.
160*0,4=64
64*0,4= 25,6
5. Температура повітря становить 30˚С.За добу вона  знизилася на 6˚С. 
На скільки відсотків знизилася температура повітря?
6/30=0,2=20 %

Слайд 4
























Слайд 5
3. Робота в групах. Постановка завдання (15 хв.)
 Звертаюся до учнів з питанням вигідного вкладення депозиту в сумі 7 000 грн. на 2 роки без поповнення в одному з банків міста Полтава. Як ви думаєте, у який з банків найбільш вигідно вкласти кошти? Як вигідно вкласти кошти: з капіталізацією відсотків (складний відсоток) або без капіталізації відсотків (простий відсоток).
Дається час на обговорення в підгрупах. У підсумку можуть бути висунуті ідеї, пропозиції.
Для вирішення проблеми підготовлені кейси, у яких запропоновано інформація про депозити; інформація про нарахування складних і простих відсотків; інформація про нарахування відсотків в Ощадбанку, Авальбанку, Полтавабанку, Приватбанку міста Полтава. Учні повинні ознайомитися із запропонованою інформацією і, спираючись на неї, вибрати найбільш вигідне вкладення депозиту в банку і обгрунтувати свій вибір.
Завдання групам
Группа1. Аналіз умов вкладення депозиту в Ощадбанку.
Використовуючи текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на депозит в Ощадбанку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та порахуйте дохід.

Група 2. Аналіз умов вкладення депозиту в Авальбанку.
Використовуючи текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на депозит в Авальбанку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та порахуйте дохід.

Група 3. Аналіз умов вкладення депозиту в Полтава-банку.
Використовуючи текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на депозит в Полтава-банку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та порахуйте дохід.

       Група 4. Аналіз умов вкладення депозиту в Приватбанку.
Використовуючи текст «кейса» проведіть розрахунки, щоб дізнатися про нараховані відсотки на депозит в Приватбанку за 2 роки. Знайдіть нарахування складних відсотків і запишіть обчислення та порахуйте дохід.
        Під час роботи груп консультую, відповідаю на запитання.

4. Виступ учнів, представлення результатів (10 хв.)
    Керівник групи виходить до дошки і представляє до уваги учнів класу результати обчислень, результат заносить в таблицю.
Коли вся таблиця заповнена, пропоную учням зробити висновок, який з банків є найбільш вигідним для вкладника.
Слайд 15
5. Розв'язування вправ (додатковий час).
Банк відкриває депозити на умовах виплати 12 % річних і надає кредити на умовах оплати позичальникам під 18 % річних. Яким буде прибуток від банківських операцій, якщо сума депозитів становить 20 млн. грн., а розмір кредиту 15 млн. грн. у рік?
Розв'язування: 15 000 000 *0,18 – 20 000 000 *0,12 = =2 700 000 – 2 400 000 = 300 000 (грн)
Відповідь: прибуток становить 300 000 грн.

Слайд 7








Слайд 8





6.Підведення підсумків уроку (5 хв.).
Повідомлення домашнього завдання (повторити пар. 18, № 630, додаткове – зі збірника для ДПА-2013р вар. 19, третя частина №3.1)
Дві бригади мали разом виготовити 250 деталей. До обіду перша бригада виконала 60 % свого завдання, а друга– 70 % свого. При цьому перша бригада виготовила на 6 деталей менше, ніж друга. Скільки деталей повинна була виготовити кожна бригада?

Учні продовжують речення:
Я  зрозумів, що…
Мені сподобалося (не сподобалося)…
Мені треба ще попрацювати над…

Заключне слово вчителя (лунає музика).
Життя минає дуже швидко і вже через декілька місяців ви стоятимете на порозі дорослого життя. Хтось ще залишиться у 10 клас, а хтось покине стіни нашої школи. Але як би там не склалося, можливо, в майбутньому ви станете бізнесменами, економістами, бухгалтерами, статистами, я хочу, щоб ви не губилися в світі цифр, відсотків, графіків, а мали міцні фундаментальні знання з математики і могли їх використати в своєму житті на благо розвитку сімї та країни.

Матеріали до уроку  - кейси (скачати)


Немає коментарів:

Дописати коментар

Відео YouTube

  https://youtu.be/g-5IZ1HwNTw